Това което го има по-малко е и по-търсено и по-ценно в очите на хората.
Аз купих моето инвестиционно сребро от Тавекс, но преди години.
Zlato se, istorijski posmatrano, pokazalo kao dobra opcija za investiranje. Jedna od ključnih prednosti investiranja u zlato je sposobnost da se odupre inflaciji i ekonomskim krizama.
Kretanje cene na svetskom tržištu zlata u velikoj meri zavisi od dešavanja na berzi COMEX u Njujorku i LME/LBMA u Londonu, koje zajedno formiraju epicentar globalne trgovine ovim plemenitim metalom. Od kretanja na ovim berzama zavisi kako će se formirati cena zlata u realnom vremenu.
То и пандемия от Ковид не се бе случвало, ама уви се случи.
Da li ste i vi u situaciji da razmatrate prodaju zlata u nekom od ovih formata? Šta bi trebalo da znate pre nego što se odlučite na takav korak? Kakva je cena zlata trenutno na tržištu? Bitno je biti potpuno upućen u sve aspekte vezane za trgovinu zlatom i njegovu vrednost.
, защото постоянно уча investiciono zlato и търся информация по темите, които ме интересуват.
Също така много хора не разпознават икономическите цикли.
Cene variraju kod lokalnih trgovaca. Pri kupovini ili prodaji zlata direktno na lokalnom nivou, investitori bi trebalo pažljivo da biraju partnera. Cene koje nude razni trgovci investicionim zlatom mogu se značajno razlikovati od međunarodnih tržišnih cena, s obzirom da oni uključuju i marže koje pokrivaju njihove operativne i druge troškove. Stoga, poređenje ponuda više trgovaca ključno je za dobijanje najboljih uslova za kupoprodaju.
Вярвам, че съм ви бил от полза и че съм ви „отворил очите“ поне малко. А може би много?
Platina je ređa od zlata i srebra, a uglavnom se proizvodi u Južnoafričkoj Republici. Zbog stanja na berzi i široke primene u automobilskoj industriji (katalizatori), cena platine je snažno vezana za globalni ekonomski rast.
Кликни тук, докато все още не са забранили (и покрили отново) тази информация.
Ако може това да се провери с графика за години, и колко пъти има вероятност от провал? Автоматично с някаква програма?
Srebro je i plemenit i industrijski steel, pa mu cena srebra često naglo skače i pada. Najdrastičniji rast desio se krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih godina, kada je kratko dostiglo skoro 50 dolara (oko 46 evra) po unci, posle čega je usledio krah poznat kao “Srebrni četvrtak.” Ponovo je privremeno doseglo sličan nivo 2011. godine, ali je brzo izgubilo vrednost.